Serdecznie zapraszamy Was na CAL charytatywny na rzecz Julci Sośnickiej, córeczki naszej koleżanki i testerki Wioli. Julcia ma Zespół Leigha, nieuleczalną na ten moment bardzo rzadką chorobę genetyczną, która sprawia że dziecko jest całkowicie zależne od rodziców, nie chodzi, nie je samodzielnie, nie mówi, prawdopodobnie też nie widzi. Wymaga również wspomagania oddechu za pomocą respiratora, częstych wizyt u specjalistów i rehabilitacji. Więcej o Julci przeczytacie tutaj.

Zapisy na CAL – zapisy zostały ZAKOŃCZONE!

Aby zapisać się na CAL należy (najlepiej w tej kolejności) w dniach 12.05-21.06.2022:

 1. Wpłacić cegiełkę w wysokości min. 15 zł dla Julci (za wyższe kwoty dajemy bonusowe wzory, zobacz niżej):
  • na jej zbiórce na stronie pomagam.pl: https://pomagam.pl/4frwab z podpisem imię, nazwisko + CAL Julcia
   P.S Jeśli na FB nazywasz się Kubuś Puchatek to wpisujesz Kubuś Puchatek + CAL Julcia
  • przez PayPala: paypal.me/WiolettaSosnicka
  • na konto bankowe: 94 1680 0023 0000 0006 9191 5673
   z dopiskiem w tytule dla Julci Sośnickiej
  • lub przez sklep wyczarowane – tutaj
 2. Napisać wiadomość prywatną do mamy Julci – Wioletty Sośnickiej na Facebooku przesyłając potwierdzenie wpłaty.
  Dostaniesz specjalny kod wstępu do grupy CALowej 🙂
 3. Dołączyć do grupy CALowej na Facebooku i podać tam kod wstępu:
  www.facebook.com/groups/julcia/


CAL

Podczas CALu wykonamy wspólnie trójkątną chustę szydełkową, CAL rozpocznie się 22.06.2022 i będzie podzielony na 7 części publikowanych w odstępach tygodniowych. Części posiadać będą po kilka wariacji, których w sumie będzie tyle ile odkrytych mutacji powodujących zespół Leigha – 30.

A to oznacza, że możliwości kompozycyjne będą bardzo duże i na pewno każdy znajdzie wśród wariacji takie, które będą mu odpowiadać najbardziej. Z racji różnorodności poszczególnych części możemy podać jedynie orientacyjnie wymiary oraz sugerowaną długość motka – chusty wychodzą duże, nawet do 240cm szerokości z motków 1200m, ale tak naprawdę zachęcamy do wyboru większych motków, może namówimy Was do wykonania 2 chust? 🙂

Organizatorzy

Organizatorami CALu jesteśmy my, Wyczarowane po godzinach z matką założycielką i inicjatorką Lidką, oraz nasze superowe testerki o wielkich sercach: Agata, Kasia, Ania, Ewa, Gosia i Agnieszka. Więcej o nas wszystkich – na CALu!

Co będzie ciekawego?

Oczywiście nie zabraknie zniżek do sklepów z motkami (zwłaszcza do naszych ulubionych Kokonków i Wolleamore), będą konkursy z nagrodami dla Was oraz Waszych pociech, a na czas oczekiwania na pierwszą część wzoru będzie coś extra 🙂

Nie może Was zabraknąć!